Chaty a chataření

I v letošním roce, nebývale stoupá zájem o chaty. Novým trendem je to, že lidé se do chat stěhují natrvalo. Největší zájem o chaty je dnes zejména kolem Prahy a Brna. Je to logické, náklady na bydlení na chatě jsou většinou nižší než náklady na bydlení v městském bytě. Tento trend potvrzují všechny realitní kanceláře. Momentálně je v České republice cca půl milionu chat a chalup, což je o cca sto tisíc víc než před dvaceti lety. A zejména v posledních letech, v souvislostí s rozvojem dřevostaveb se tento trend ještě prohlubuje. Do chat na okrajích měst se většinou stěhují starší lidé, kteří svoje městské bydlení přenechávají dětem. Výjimkou ale nejsou ani mladé rodiny s dětmi. Bydlení na chatách je stejně kvalitní jako v bytě a navíc si majitelé libují kontakt s přírodou.

Také naše kancelář DED tento vývoj sleduje a na stavby chat pro celoroční bydlení se stále více orientuje. Proto jsme také na server http://www.100drevostaveb.cz/ umístili tři chaty, které byly navrženy naší kanceláří. Označili jsme je jako " Chatu na louce ", Chatu nad údolím " a " Chatu poháněnou sluncem ". Třeba se budou líbit i Vám.

V současné době připravujeme realizace dalších chat v České republice a také na Slovensku. Každou chatu navrhujeme individuálně a s klientem společně hledáme nejvhodnější, cenově přijatelné řešení. Máme zkušenost, že i na malém příměstském pozemku lze navrhnout velmi dobrou architekturu, která splní i nejvyšší požadavky na příjemné bydlení. Naši klienti velmi často koupí poměrně levně starou zanedbanou chatu, která se zbourá a na původních základech s novou železobetonovou deskou se postaví chata nová, která vyhovuje i nejvyšším požadavkům na tepelný odpor a soudobé požadavky na bydlení.

O chatách a chataření také na ČT 24.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/173135-lide-se-presouvaji-za-mesto-roste-zajem-o-chaty-a-chalupy/

   

   

   

   

   
DED 2023 Design and Programming by - IvoWeb