Dřevodům do povodňové oblasti, pro dvoučlennou rodinu

dřevodům v protipovodňové oblasti
Proč nestavět tam, kde jiní končí?


Mimořádně tepelně izolovaný dřevodům je postaven na žárově pozinkované ocelové konstrukci, nad hladinou uvažované zátopy.

Srdce rvoucí povodňové drama se při záplavě mění na rozvernou kratochvíli, kdy majitelé těchto inteligentních dřevodomů, sledují na terase vzrůst hladiny. Ve vhodný okamžik nasedají do lodic, které jsou nedílnou součástí výbavy dřevodomů, navštěvují své sousedy a pořádají tak každoroční vodní slavnosti.

Je s podivem, že řešení v jiných krajích zcela běžné, je našinci tak cizí. Ten dává přednost vysoušení a lopotným opravám, či stavbě nových zděných domů v téže lokalitě. Setrvává v naivní naději, že záplava se již nebude opakovat a že stát se o něj opět postará z peněz daňových poplatníků.

dřevostavba    zátopová oblast    dřvodům

REALITA

Tak, jak to v životě obvykle bývá, tak také příběh povodňového dřevodomu má svůj, absurdní a jiný příběh než byl původní záměr. V zátopové oblasti, kde měl původně stát, nám byla stavba zakázána s odůvodněním, že v zátopové oblasti nové stavby stavět nelze. Nepomohla argumentace, že podlaha stavby se nachází nad hladinou i tisícileté vody. Zákaz je zákaz. Klient si tedy nalezl jiný pozemek v prudkém svahu. Ukázalo se, že návrh nakonec zcela splnil očekávání i v naprosto jiné lokalitě. Výsledek je na fotografiích.

Více se o naší chatě dozvíte v el. verzi časopisu Chatař a chalupář v článku : " Vznášet se nad údolím " na stránkách 4 - 8.
článek ZDE ...

protipovodňový dřevodům    zátopové oblasti

dřevodům    zátopové oblasti

dřevodům    zátopové oblasti

dřevodům    zátopové oblasti

dřevodům


Využijte velmi výhodnou hypotéku !!!!
DED 2023 Design and Programming by - IvoWeb