Rustikální dřevodům

Rustikální dřevodům
Teplo hned.


Zadání

Požadavkem klienta bylo navrhnout a realizovat dřevodům v chráněné krajinné oblasti, který by splňoval logický požadavek památkové péče na výraz domu, který měl odpovídat místní tradiční lidové architektuře a okolní zástavbě. Dřevodům navrhl arch. Krátký, konstrukci dřevodomu ing. Vojta. Dům je využíván k rekreačním účelům.

Proč dřevodům?

Klient měl nemilou zkušenost s rekreačním provozem klasické zděné chalupy, která se v zimě vytopila až v neděli večer, kdy již odjížděl domů. Proto se rozhodl pro stavbu, která byla realizována jako dřevodům v systému Two by Four.

Zásadní výhoda oproti masivní klasické stavbě.

Zásadní výhodou dřevodomu je zejména vysoký tepelný odpor a současně nízká akumulace, která umožňuje dřevodům velmi rychle vytopit. Chalupáři, kteří vlastní klasické zděné chalupy k rekreačním účelům, podobně jako náš klient, znají nemilou vlastnost těchto staveb, kterou je vysoká akumulace. V praxi to znamená, že v pátek přijede majitel na chalupu a začne topit. Příjemné tepelné pohody dosáhne až v neděli večer, kdy se již vrací domů. To je nepříjemný projev akumulace, zejména u rekreačních objektů, které nejsou užívány trvale. Velké množství tepelné energie totiž pojme hmotné zdivo s vysokou jímavostí tepla.

Pohodlí regulace

U dřevostavby si při odjezdu z města nastavíte mobilním telefonem požadovanou teplotu a než dojedete na chalupu, je vaše přání splněno. Zdrojem tepla je obvykle el. kotel, el. přímotopy nebo plynový turbokotel. Krb nebo krbová kamna, která jsou nedílnou součástí každé chalupy, dotvářející příjemnou atmosféru, jsou radostí, nikoliv nutností.
To co je navíc, je to, že se chováte ekologicky. Váš dům je ze dřeva, spotřebujete podstatně méně paliva než v klasické stavbě a čas trávíte na běžkách místo přikládáním do kotle. Chytré řešení pro chytré lidi.

dřevodům     rustikální dřevodům

dřevodům     rustikální dřevodům

dřevodům     rustikální dřevodům

dřevodům     rustikální dřevodům

dřevodům     dřevostavba


Využijte velmi výhodnou hypotéku !!!!
DED 2024 Design and Programming by - IvoWeb