Dřevodům pro seniory

Dřevodům pro seniory
Stejné pohodlí jako v bytě.


Senioři touží po přírodě.

V poslední době mezi našimi klienty přibývá stále více lidí vyššího věku, kteří plánují svůj život v období důchodu anebo si již důchod užívají. Jsou to většinou lidé z města, kteří touží po malém domě na venkově, který by jim poskytoval stejný standard, na který jsou zvyklí.

Senioři jsou aktivní lidé.

Zajímavý je rozdíl mezi dnešními seniory a seniory před dvaceti či třiceti léty. Dnešní senioři jsou lidé vysoce aktivní, s mnoha koníčky. Horská kola a výlety po okolí jejich nového bydliště jsou typické. Se svými dětmi a vnoučaty udržují spojení mobilními telefony a internetem. Zahrádka u dřevodomu je věnována květinám, protože potraviny včetně ovoce a zeleniny jsou lehce dostupné po celý rok.

Život na venkově v pohodlí města

Čas věnovaný provozu dřevodomu je minimální. Otázka vytápění je u vysoce tepelně izolovaného malého dřevodomu pouze věcí nastavení termostatu. Většinou si lidé pořizují malý el. kotel nebo přímotopy. Naprosto se nejedná o zbytečný luxus. Náklady na vytápění malého dřevodomu jsou totiž minimální. Velmi často si klienti navíc pořizují malá krbová kamna, která mimo teplo vytvářejí pocit útulnosti, klidu a pohody. Častým obyvatelem je také čtyřnohý kamarád, pro nějž dosavadní městský byt nebyl nejvhodnější.

Nízké provozní náklady dřevodomu

Způsob života v malém dřevodomu se zásadně liší od života v klasicky zděných, velkých domech, které se na venkově stavěly z dotovaného materiálu do roku 1989. Je smutné, že ve vesnicích, kde je rozvod plynu zaveden do všech domů, obyvatelé tuto možnost nemohou z ekonomických důvodů využít. Místo toho celý rok vozí z lesa dřevo, aby své zbytečně velké, tepelně neizolované, energeticky a dispozičně nesmyslné nemovitosti vytopili. Majitelé vysoce tepelně izolovaných dřevodomů tento problém nemají. Vysoký tepelný odpor je zárukou minimálních provozních nákladů.

Architektura dřevodomu

Dřevodům na obrázku je ukázkou malého domku pro seniory. Dřevodům má v přízemí malou kuchyň, jídelnu, centrální pokoj otevřený do krovu a malou ložnici. U vstupu je technická místnost. Půda je zateplena a galerii většinou využívají v letních měsících vnoučata. Dům má velké balkónové dveře na terasu, kde je možné letní stolovaní. Zajímavostí je prosvětlení přízemí střešním oknem nad galerií. Díky galerii působí uvnitř mnohem prostornější a vzdušnější než z venku. Dům na obrázku má poněkud romantičtější výraz, který je ovšem našimi klienty často požadován. Jsme ale schopni splnit jakékoliv přání a můžeme nabídnout dům podobné velikosti se zcela moderním, minimalistickým designem.
Podstatný není typ domu, ale to, že naši klienti jsou spokojeni a že jim můžeme nabídnout i ve vyšším věku hodnotné, finančně dostupné a aktivní prožití života.
dřevodům     dřevostavba

dřevodům pro seniory     dřevodomy

dřevodům     dřevostavba

Využijte velmi výhodnou hypotéku !!!!
DED 2024 Design and Programming by - IvoWeb