Rekreační vesnice

Rekreační vesnice
V létě na kolo, v zimě na běžky.

   Požadavkem Agentury pro ochranu přírody a krajiny bylo zástavbu realizovat tak, aby v podstatě imitovala tradiční rustikální zástavbu. To vše se odehrává v prostoru bývalého, zcela zdevastovaného, rekreačního areálu, díky entuziasmu soukromého investora, kterému se podařilo překonat veškeré byrokratické překážky.
   Výsledkem těchto snah je tedy typová dřevostavba dvojdomu pro celoroční rekreaci, který je řešen jako přízemní stavba se sedlovou střechou o sklonu 40 st. Obě poloviny domu mají zrcadlové dispoziční řešení. Vstup do obou polovin je z krytého zápraží na protilehlých stranách. To umožňuje vzájemně nenarušovat intimitu sousedů a dále napojit přístupovou komunikaci z vozovky tak, že dům může být umístěn ve svahu nad, nebo pod vozovkou. Konstrukčně se jedná o symetrický příčný dvoutrakt o šířce 2x6 m a délce 8,4 m, se ztužující podélnou stěnou. Výška domu 7,40 m nad úrovní podlahy.    

    

    

    

Celkové provozní a architektonické řešení domu

   Ze vstupního zádveří je nezávisle přístupná ložnice, sociální zařízení a obývací pokoj s kuchyňskou linkou. Z obývacího pokoje, který je osvětlen velkými dvoukřídlovými balkónovými dveřmi je možné dále pokračovat na terasu. Terasa má pergolu a poskytuje příjemné letní stolování. Kuchyňská linka, která je součástí pokoje je osvětlena oknem. V obytné místnosti je také vloženo dřevěné schodiště, které propojuje přízemí s podkrovím. Linka obsahuje ledničku, dřez, myčku, troubu, pračku, indukční desku a nucené odvětrání digestoří. Za sociální místností se ještě nalézá malý sklad pro uložení lyží, kol a případně jako malá dílnička pro kutila.
    

    

    

   Snahou projektanta bylo navrhnout dům, do lesního prostředí, který by byl na jedné straně maximálně racionální a ekonomicky schůdný, a který by byl hned na první pohled přitažlivý jak pro své obyvatele, tak jejich návštěvníky. Je to dvojdům, kde obě rodiny mají svoje soukromí. Dispozičně maximálně jednoduchý, dům který by obyvatelům umožnil pozorovat okolní přírodu i rozvíjet svoje aktivity. Důležitým prvkem je terasa a velké okno v hlavním prostoru, které tak propojuje krásnou krajinu s interiérem. Tvar domu je jednoduchý a zcela archetypální, kdy nad přízemním kvádrem je vztyčena sedlová střecha. Venkovní fasáda má bílou strukturální omítku. Příruční sklad pro turistická kola je obložen palubkami. Vstupní zápraží je zastřešeno. Dům má evokovat klid, jistotu a sepjetí s přírodou.
   Z architektonických důvodů je použita poměrně úzká škála materiálů a barev. Veškeré výplně otvorů, (okna, dveře včetně zárubní) z lepených europrofilů. Krytina střechy skládaná (Bramac - Tegalit odst. břidlice. ).
Využijte velmi výhodnou hypotéku !!!!

DED 2024 Design and Programming by - IvoWeb