Chata s výhledem

Dřevodům v proluce
I vyhled do krajiny je soucasti domova.

Chata s výhledem

       Klient nás požádal o projekt chaty, který by zejména akcentoval výjimečnost lokality s mimořádným výhledem. Snahou projektanta bylo, i na malém půdorysném rozměru vytvořit vzdušný a prosvětlený interiér. K pocitu velkého prostoru přispívají nejen velké okenní otvory, ale také terasa, která se v letních měsících stává nedílnou součástí provozu domu. Zásadním cílem bylo umožnit obyvatelům domu být uvnitř a současně permanentně vnímat hru okolní krajiny. Tomu byly podřízeny veškeré detaily.

    

    
Dispoziční řešení:

       Vstup do domu je přes halu na západní straně. Z haly je přímo přístupná tech. místnost s el. kotlem, WC s umývadlem a hlavní centrální místnost.
       Hlavní obytný prostor obsahuje sezení, kuchyňský kout a schodiště do podkroví. Prostor je orientován na jih. Jižní obvodová stěna je prolomena dvoukřídlovými balkónovými dveřmi, které propojují interiér s velkou terasou. Místnost je zastropena pouze částečně, což umožnilo v šikmém podhledu střechy umístit střešní okna, která ještě více prosvětlují pokoj a umocňují prostorový zážitek. Při západní stěně místnosti jsou situována krbová kamna.
       Z obývacího pokoje je možno dále pokračovat do ložnice a přiléhající šatny. Také ložnice je větrána a osvětlena posuvnými balkónovými dveřmi. Na severní stranu je orientována koupelna s WC. Koupelna je přístupná ze šatny a také z obývací místnosti. Pračka v koupelně je umístěna ve sloupu, tak aby pod pračkou byl úložný prostor na špinavé prádlo.
    Z obytné místnosti je možno po schodišti pokračovat na galerii, na níž je napojena ložnice a zateplená půda. Galerie i ložnice jsou větrány a osvětleny kombinací klasických a střešních oken.


Architektonické řešení:

       Tvar a výraz domu vychází z klasického archetypu. Nad kvádrem přízemí je vztyčena sedlová střecha o sklonu 45 °. Na tuto centrální část potom navazují na východní a západní straně dvě kubické přístavby.
       Z architektonických důvodů je použita poměrně úzká škála materiálů a barev. Povrch obálky chaty tvoří dřevěný obklad z palubek. Obě kubické přístavby mají fasádu ze šedých desek Cetris. Výplně otvorů, (okna s trojskly, dveře včetně zárubní) jsou z lepených europrofilů. Venkovní povrch eurooken je proveden z šedého hliníku. Krytina střechy je skládaná (Bramac Tegalit).


Konstrukční řešení:

       Přízemní nepodsklepený dům se sedlovou střechou a podkrovím. Konstrukčně se jedná o trojtrakt s příčnými a podélnými ztužujícími stěnami. Krov je vaznicový, se středovými a vrcholovou vaznicí. Základovou konstrukci tvoří podélný, odvětraný Crawl Space systém.

    

    

    Využijte velmi výhodnou hypotéku !!!!
DED 2023 Design and Programming by - IvoWeb