CHATA VE SVAHU

Dřevostavba pohaněná sluncem
Síla v jednoduchosti.

Přáním klienta bylo navrhnout chatu ve velmi prudkém svahu o zastavěné ploše cca 60 m2. Půdorysné rozměry chaty jsou tedy 10 x 6 m. Výška chaty 6,70 m nad úrovní podlahy. Jedná se o nepodsklepenou chatu s obytným podkrovím. Střecha je sedlová se sklonem 40 st. Konstrukčně je řešena jako dvoutraktový skelet s nosným obvodovým pláštěm a s nosnými sloupky v ose objektu.

dřevostavba     dřevostavba

dřevostavba

Dispozičně je chata členěna na část denní v přízemí a klidovou v podkroví. Vstup do chaty je z jihovýchodní strany, z přiléhající dřevěné terasy, která je v místě vstupu kryta stříškou. Půdorys přízemí je velmi jednoduchý a je v podstatě tvořen jedním prostorem, který je dělen pouze funkčně nikoliv příčkami, na část obytnou s krbovými kamny, část jídelní a část kuchyňskou. Na kuchyň navazuje koupelna s WC a technická místnost. Velké okenní otvory propojují interiér s terasou kolem chaty. Po schodišti je přístupné podkroví, kde se nalézají dvě ložnice. Podesta na níž ústí schodiště z přízemí, je využita jako malá pracovna se vstupem z přiléhající ložnice.

Z architektonických důvodů je použita poměrně úzká škála materiálů a barev. Veškeré výplně otvorů, ( okna, dveře včetně zárubní ) budou z lepených europrofilů. Venkovní obklad je z palubek na pero a drážku. Krytina střechy je skládaná (Bramac - Tegalit odst. břidlice. ) nebo plechová tm. šedá ( Lindab, Ranila apod ).

K pocitu velkého prostoru přispívají nejen velké okenní otvory, ale také průhled na přiléhající dřevěnou terasu, která se vznáší nad údolím. Tvar a výraz chaty je zcela konvenční a konstrukčně i dispozičně funkční.

Další informace - ing.Vojta mobil: 602 735 624

dřevostavba     dřevostavba

dřevostavba     dřevostavba

dřevostavba     dřevostavba
DED 2023 Design and Programming by - IvoWeb