CHATA V HORÁCH

rekonstrukce     rekonstrukce

rekonstrukce     rekonstrukce

     V unikátní horské lokalitě na místě původní staré chaty, která již dosloužila, mohl klient postavit chatu novou. Chata ovšem musela splňovat veškeré, velmi přísné požadavky životního prostředí a požadavky na energetickou úspornost. Po velmi dlouhém a náročném povolovacím řízení byla nová stavba dotčenými subjekty akceptována a povolena. V současné době probíhají dokončovací práce. Vycházeli jsme z obdélníkového půdorysu stávající chaty, která byla odstraněna. Půdorysné rozměry nové chaty jsou 12 x 15 m, včetně přesahů střechy. Výška chaty je 7,9 m nad úrovní podlahy.

Dispoziční řešení:
Vstup do objektu je z krytého zápraží. Vstupní zádveří ústí do předsíně, která je podélně orientována v ose objektu. Z předsíně jsou nezávisle přístupné všechny prostory přízemí, výtah a také schodiště propojující přízemí se sklepem a s podkrovím. Hlavní, centrální, obytná místnost na severovýchodní straně je dělena pouze funkčně, na část odpočinkovou se sezením s krbovými kamny, část jídelní a část kuchyňskou. Nad sezením je vynechána část stropní konstrukce a strop tak tvoří šikmý podhled střešního pláště. To umožnilo dokonale osvětlit celý prostor střešním oknem. Na jihozápadní straně chaty se nachází ložnice s umývadlem, koupelna a samostatné WC. Z kuchyně, obytné místnosti a také z ložnice je přístupná terasa po obvodu chaty, která je kryta velkými přesahy střechy. Velké přesahy střechy jsou výborným řešením zejména v zimě, což potvrzují všichni naši klienti zejména v horských oblastech.

Podkroví je přístupné výtahem nebo po schodišti, které ústi do centrálně, podélně orientované chodby, která propojuje všechny prostory podkroví. Na jihovýchodní straně se nachází ložnice a také galerie, která se vznáší nad obytnou místností přízemí a je osvětlena střešním oknem. V severozápadní polovině podkroví je situována ložnice, výtah, samostatné WC a také koupelna. Z obou ložnic je možno vstoupit na balkony, které jsou na štítových stěnách chaty a jsou chráněny velkými přesahy střechy v podélném směru.

rekonstrukce     rekonstrukce

rekonstrukce     rekonstrukce

rekonstrukce     rekonstrukceVyužijte velmi výhodnou hypotéku !!!!
DED 2024 Design and Programming by - IvoWeb